شاخص روند بازار فارکس

شاخص روند بازار فارکس

شاخص های ارزی

نمودارهای شاخص ارز، نمای کلی از روندهای بازار ارز را ارائه می دهد. این ارز عملکرد هر یک از ارزهای انتخابی را در برابر سبدی از نقدشونده‌ترین ارزهای خود با تجمیع حرکات نرخ‌های مبادله در شاخص‌های قابل درک فارکس دنبال می‌کند. بنابراین هر شاخص نشان دهنده رشته ای از تغییرات متوسط ​​نرخ ها در مقایسه با قیمت های پایانی برای یک تاریخ پایه ثابت است. این تغییرات یا بازده ها بر حسب درصد بیان می شوند و مقادیر شاخص در روز پایه روی 100% تنظیم شده است. در نتیجه، مقدار زیر 100% به معنی کاهش نسبت به تاریخ پایه است و مقدار بالای 100% افزایش را نشان می دهد.

ارزهای موجود در نمودار شاخص ارز عبارتند از: یورو (EUR)، پوند (GBP)، فرانک سوئیس (CHF)، دلار آمریکا (USD) و ین (JPY). جفت‌هایی که در محاسبات یک شاخص خاص استفاده می‌شوند، همیشه دارای ارز مربوطه به عنوان ارز پایه هستند، حتی اگر نماد استاندارد آن را در رتبه دوم قرار داده باشد. بنابراین افزایش شاخص همیشه به تقویت ارز در برابر همتایان خود اشاره دارد، در حالی که کاهش نشان دهنده تضعیف آن است.

می توانید تا تاریخ پایه مورد نظر را تنظیم کنید، و با انتخاب تاریخ شروع، که تاریخ اولین مقدار نشان داده شده است، و تعداد روزهای بعد از آن، دوره زمانی را که در نمودار نمایش داده می شود، نشان می دهد.

نمودارهای CoT (تعهدات معامله گران)

نمودار Commitments of Traders (CoT) نمایش گرافیکی واضحی از گزارش های CoT هفتگی منتشر شده توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ارائه می دهد. این گزارش ها تعداد قراردادهایی را نشان می دهد که مجموع موقعیت های خرید و فروش معامله گران در بازار آتی را شامل می شود. داده ها معمولاً در ساعت 19:30 به وقت گرینویچ تابستان / 20:30 به وقت گرینویچ به وقت زمستانی جمعه ها منتشر می شوند و موقعیت را در روز سه شنبه گذشته نشان می دهند.

این نمودار بر اساس گزارش‌های آتی ارز است و موقعیت‌های بلند، کوتاه و خالص معامله‌گران غیرتجاری، مانند مدیران دارایی، صندوق‌های تامینی، و معامله‌گران مشتقات را نشان می‌دهد.

از آنجایی که ارز ثانویه در این معاملات آتی دلار آمریکا است، برچسب‌های استفاده شده در نمودارهای CoT فقط ارز پایه را نشان می‌دهند. بنابراین، به عنوان مثال، نمودار برای EUR داده های آتی EUR/USD را نشان می دهد. ابزارهای موجود در ویجت عبارتند از یورو (EUR)، پوند (GBP)، ین (JPY)، فرانک سوئیس (CHF) و کانادا (CAD)، استرالیا (AUD) و نیوزلند (NZD). ) دلار.

نمودارهای CoT بینش ارزشمندی را برای معامله گران فارکس فراهم می کند، زیرا به موارد زیر کمک می کند:

• روندها را از طریق تلنگر در موقعیت یابی کلی شناسایی کنید.

• تعیین قدرت روندها از طریق تغییرات در تعداد کل قراردادها.

• معکوس های بازار را با وجود موقعیت افراطی تشخیص دهید.