ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

سفارش و ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو

جذابیت بازارهای مالی موجب گرایش معامله گران و موسسات مالی به سمت فناوری های به‏‌روز از جمله هوش مصنوعی و انواع ربات و سیستم‏‌های تحلیلی پیشرفته گردیده است و همین موضوع روز به روز عرصه رقابت را بر معامله گران سنتی تنگ تر می نماید؛ تا حدی که برای دوام و کسب سود در این بازار، استفاده از ابزارهای نوین تحلیلی و معاملاتی ناگزیر به نظر می‎رسد.

فعالیت در بازارهای مالی و رقابت با معامله گران بزرگ، کوچک و حرفه ای در سرتاسر جهان، نیازمند تجربه بالا، دانش، سرعت و دقت در تحلیل و ورود و خروج به موقعیت های معاملاتی است.

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

یک تحلیل دقیق، مستلزم دسترسی به داده‏‌های قیمتی، بررسی رفتار قیمت در تایم فریم های مختلف، بررسی و مقایسه حجم معاملات، در نظر گرفتن رفتار سایر سهام و نمادها در بازار، پیدا کردن محدوده های حمایت و مقاومت مهم، شناسایی روندها، بررسی رفتار اندیکاتورها و اسیلاتورها و . . . می باشد. انجام چنین تحلیلی به صورت سنتی معمولا بسیار وقت‎گیر بوده و احتمالا با اشتباهات محاسباتی همراه است.

بدون داشتن ابزار معاملاتی و اندیکاتور های مناسب نمی‌توانید تحلیل تکنیکال کارآمدی انجام دهید. یک استراتژی معاملاتی منسجم به شما کمک خواهد کرد تا از اشتباهات رایج اجتناب کنید، مدیریت ریسک خود را بهبود ببخشید و قابلیت شناسایی و بهره بردن از فرصت‌ها را افزایش دهید.

معرفی سایت تریدینگ ویو

این سایت امروزه برای تحلیل‏‌گران و معامله‎ گران بازارهای مالی کاملا شناخته شده است و امکانات پرشمار و ابزار قدرتمند، موجب محبوبیت روزافزون این سایت و پذیرش و مقبولیت بالای آن در میان فعالان بازارهای فارکس، رمز ارز و . . . گردیده است. شما می توانید با ثبت نام در تریدینگ ویو از ابزارها و امکانات این سایت استفاده نمایید

امکان نوشتن اندیکاتورها و استفاده از ربات برای محاسبات سریع و دقیق و تحلیل داده های قیمتی نمادها و سهام مختلف و همچنین بررسی و سنجش ایده ‏های معاملاتی، همواره از مهم‎ترین نیازهای فعالان بازارهای مالی بوده است و از این رو، تاکنون نرم اافزارها و ابزارهای متفاوتی با ویژگی های منحصر بفرد ایجاد گردیده و مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله مهمترین این ابزارها می‎توان به قابلیت برنامه نویسی و ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو اشاره کرد. برای استفاده از تمام امکانات و ابزارهای سایت تریدینگ ویو باید اکانت پرمیوم تریدینگ ویو داشته باشید که می توانید.

پلتفرم تریدینگ ویو ویژگی‌های بسیار زیادی دارد. این پلتفرم به ما امکان می‌دهد تا دارایی‌ها را در بین چندین صرافی معاملاتی مختلف رصد کنیم و ایده های خود را در شبکه اجتماعی آن ارائه دهیم. ما از پاین اسکریپت (Pine Script)، زبان برنامه‌نویسی تریدینگ ویو استفاده خواهیم کرد که کنترل بر روی نمودارها را امکان‌پذیر می‌سازد.

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

زبان برنامه نویسی و ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (پاین اسکریپت)

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

پاین اسکریپت (Pine Script)، زبان برنامه نویسی اختصاصی سایت تریدینگ ویو است. زبان پاین اسکریپت زبان ساخت استراتژي و ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو است که در بازار کریپتوکارنسی و فارکس کاربرد زیادی دارد. از پاین اسکریپت می‌توان برای آنالیز و کنترل نمودارهای قیمتی در سایت تریدینگ ویو استفاده کرد.

این سایت ویژگی‌های بسیار زیادی برای کنترل و آنالیز نمودارها در اختیار شما قرار داده است، اما پاین اسکریپت به شما امکان می‌دهد تا از ویژگی‌های موجود فراتر بروید. فرقی نمی‌کند که می‌خواهید رنگ کندل استیک‌ها را تغییر دهید یا استراتژی جدیدی را آزمایش (Backtest) کنید، ویرایشگر پاین یا همان پاین ادیتور (Pine Editor) به شما امکان خواهد داد تا نمودارهای همزمان خود را شخصی‌سازی کنید.

برخی از ویژگی های پاین اسکریپت :

◼ عدم نیاز به نرم افزار خاص

◼ دسترسی به داده‎ ها و دیتابیس جامع پلتفرم آنلاین تریدینگ‎ ویو

◼ امکان ساخت اندیکاتورهای سفارشی با حق انتخاب‎ های گسترده

◼ امکان بررسی و ارزیابی استراتژی های معاملاتی با قابلیت Backtest

◼ امکان فروش اندیکاتورهای شخصی و استراتژی های معاملاتی نوشته شده با این زبان در Tradingview

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

تحلیل دستی و سنتی یا تحلیل با ربات و اندیکاتور شخصی

رفتار و جهش های ناگهانی قیمت، به ویژه برای نوسانگیران از اهمیت بالایی برخوردار است و با تحلیل دستی، عملا شانسی برای رقابت و موفقیت نخواهیم داشت. ایراد دیگر تحلیل دستی و سنتی آن است که این نوع تحلیل بر روی یک نماد صورت می گیرد و بنابراین شانس ها و موقعیت های معاملاتی در سایر نمادها را از دست خواهیم داد.

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

از این رو برای محاسبات سریع و دقیق و تحلیل داده های قیمتی نمادها و سهام مختلف به صورت موازی، می‌‎بایست از ابزارهای محاسباتی و تحلیلی استفاده نمود. برای این کار تاکنون نرم افزارها و ابزارهای متفاوتی با ویژگی های منحصر بفرد ایجاد گردیده است. به نحوی که روش تحلیلی ما توسط برنامه نویسی و کد به کامپیوتر معرفی و شناسانده می‎شود و پس از آن، کامپیوتر با سرعت و دقت بالا وظیفه تحلیل را بر عهده خواهد داشت.

از دیگر کاربردهای مهم برنامه نویسی در بازارهای مالی، امکان بررسی و سنجش ایده‌‏ها و استراتژی‏‌های معاملاتی با داده‏‌های قیمتی گذشته (بک‎تست) و امکان انجام معاملات آنلاین (توسط ربات معامله گر) می‏‌باشد.

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

بسیاری از اندیکاتورهای موجود در تریدینگ‌ ویو با پاین اسکریپت ساخته شده‌اند و به راحتی قابل تبدیل به استراتژی هستند. دلیل ساختن اندیکاتور و استراتژی در تریدینگ‌ ویو امکانات و ابزارهای آماده‌ای هستند که در اختیار کاربر قرار میدهد، مثلا شما میتوانید روی هر تایم فریمی به راحتی دیتا بگیرید. اندیکاتور بسازید و رسم کنید.

اندیکاتور‌ها می توانند از نوع نمودار و یا خطوط روند باشند. پس از تبدیل به استراتژی نیز میتوانید سرمایه اولیه، کارمزد پرداختی به اکسچنج و نحوه مدیریت ریسک را نیز مشخص کنید و بکتست بگیرید و نیز بصورت لایو تست و ترید کنید.

ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو (برنامه نویسی پاین اسکریپت Pine Script)

شما در پایان علاوه بر ساخت اندیکاتور در تریدینگ ویو برای استفاده شخصی، می‌توانید اندیکاتورها و سیستم‌های معاملاتی خود را در تریدینگ ویو به فروش برسانید و از این روش کسب درآمد کنید.

تیم لیدوما فارکس سیستم های معاملاتی و استراتژی های شخصی شما را با برنامه نویسی با زبان پاین اسکریپت در تریدینگ ویو برای تان انجام می دهد

شما می توانید با برنامه نویس ما در تلگرام در ارتباط باشید و جزئیات سیستم معاملاتی خودتان را ارسال نمایید

با کمترین قیمت و در سریعترین زمان اندیکاتور و استراتژی شخصی شما را برنامه نویسی می کنیم

مشاوره و سفارش برنامه نویسی اندیکاتور در تلگرام

روی دکمه روبرو کلیک کنید و در تلگرام با ما در ارتباط باشید.

آیدی تلگرام: LidomaForex_Pin@

این پست چقدر مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای